مقایسه لپ تاپ های ایسوس و لنوو – تکنولایف

بهمنظور مشاهدهی نسخهی DirectX سیستمتان، ابتدا برای بازکردن پنجرهی خط فرمان یا منوی Run، دکمههای ویندوز و R را با هم بزنید و سپس عبارت dxdiag را وارد کنید و منتظر اجرای ابزار DirectX Diagnostic Tool یا DXDiag شوید.پس از اجرای این ابزار با کلیککردن روی سربرگ Render یا Display میتوانید اطلاعات کارت گرافیک سیستمتان را مشاهده کنید و در کادر Direct3D DDI نیز میتوانید نسخهی دایرکت ایکس را ببینید؛ البته ممکن است نسخهی دایرکت ایکس در پنجرهی اصلی نیز نمایش داده شده باشد. مسدودشدن روزنههای تهویهی هوا با گرد و غبار و ذرات دیگر و متوقفشدن جریان هوا باعث افزایش حرارت دستگاه، ایجاد فشار روی پردازنده و کارت گرافیک و درنتیجه مختلشدن عملکرد آنها و تضعیف عملکرد لپتاپ در هنگام انجام بازیها میشود؛ پاککردن گرد و غبار کار سادهای بهنظر میرسد اما درواقع این چنین نیست؛ زیرا بازکردن در لپتاپ باعث ابطال ضمانت دستگاه میشود و در صورت انجام این کار، مراکز مجاز خدمات پس از فروش و تعمیر نیز خدمات لازم را ارائه نخواهند کرد؛ بنابراین توصیه میکنیم برای تمیزکردن لپتاپ بههیچوجه این کار را انجام ندهید و تنها از تجهیزات مخصوص تمیزکردن لپتاپ استفاده کنید.

دستگاههای دارای سیستمهای عامل ویندوز، macOS و لینوکس مجهز به سختافزارهای یکسان با معماریهای یکسان هستند و بهروزرسانیهای مستمر درایورهای آنها امری ضروری است.معمولا آپدیت درایورها بهراحتی انجام میشود و تنها ممکن است گاهی اوقات با مشکلات انگشتشماری مواجه شوید؛ اما معمولا فرایند بهروزرسانی درایورها با استانداردهای یکسانی انجام میشود.درمورد بهروزرسانی درایور کارت گرافیک هم باید بگوییم که چنانچه از کارتهای گرافیک اینتل استفاده میکنید (که برای بازیهای سنگین اصلا مناسب نیستند)، نباید نگران بهروزرسانی درایورهای آنها باشید؛ زیرا در هنگام بهروزرسانی ویندوز این درایورها هم بهصورت خودکار بهروزرسانی میشوند؛ اما در مورد بهروزرسانی دریوارهای سایر کارتهای گرافیک چنین قابلیتی وجود دارد.درضمن نرمافزارهای مدیریت کارتهای گرافیک مثل Nvidia GeForce و AMD Gaming Evolved نیز باید حتما بهروزرسانی شوند.

اما گاهی اوقات برای کاربران پیش امده است که ارتباط آنها با شبکه دچار اختلال شده و لپ تاپ آنها به وای فای متصل نمی شود. قطعا لپتاپها بهاندازهی کامپیوترهای دسکتاپ هم قیمتشان برای بازیکردن مناسب نیستند، زیرا کاربران کامپیوترهای دسکتاپ با ارتقای برخی از سختافزارهای کامپیوترشان مانند کارت گرافیک و CPU، میتوانند عملکرد آنها را تا میزان محسوسی افزایش دهند؛ اما امکان تعویض و ارتقای این دو قطعه در لپتاپ وجود ندارد؛ البته این موضوع بهمعنی این نیست که نمیتوانید بازیهای جدید را با آن تجربه کنید.چنانچه میخواهید بازیهای سنگینی را با لپتاپتان انجام دهید، باید اصول خاصی را رعایت کنید و با روشهای مختلفی که برخی از آنها بسیار ساده هستند، لپتاپتان را برای اجرای بازی در شرایط خوبی نگه دارید.

پس نیاز به نمایشگری با خواص فنی و ابزار خاص دارید تا این تفاوت را تا حد زیادی کم کند. چیپست گرافیکی X541UV را کمپانی NVIDIA با استفاده از پردازنده ی Geforce 920MX به همراه 2 گیگابایت فضای اختصاصی در نظر داشته است، این چیپست گرافیکی نیاز های روزمره و تا حدی پیشرفته را پوشش میدهد امّا نباید از آن توقع اجرای بازی های سنگین و گرافیکی را داشته باشید. این نوت بوک 15 اینچی با گرافیک NVIDIA GTX 1060 مجهز به پردازنده قدرتمند و 6 گیگابایت GDDR5 VRAM است.

گاهی افرادی که به دنبال سیستم های قدرتمند برای رندر و مهندسی هستند نیز نیم نگاهی به این لپ تاپ ها دارند. گاهی چینش دکمه های کیبورد به هم می ریزد و حتی کیبورد از حرف پ پشتیبانی نمی کند. اگر با نوشتن حرف پ فارسی در کیبورد لپ تاپ و کامپیوتر به مشکل بر خوردید باید بدانید که این مشکل می تواند به علت به هم خوردن جای حروف، پشتیبانی نکردن کیبورد از حرف پ، نصب چند کیبورد فارسی در ویندوز به وجود می آید که خوشبختانه برای همه این موارد راه حل هایی وجود دارد.

با استفاده از این برنامه می توانید عملیاتی مانند تغییر جای کلید ها، اصلاح جای حروف و برجسب کیبورد و غیره انجام دهید. وقتی که وارد این ابزار می شوید در کادر سمت راست حرف پ را بنویسید و در کادر سمت چپ متن را کپی کنید و در برنامه ای که از حرف پ پشتیبانی نمی کند پیست کنید. در برخی از محیط ها مانند Flash, Corel Draw, 3D Max , Adobe Photoshop نمی توانید حرف پ بنویسید می توانید از برنامه های فارسی نویس ویندوز مانند فارسی نویس مریم، شتاب فارسی نگار و بهترین فارسی نویس مک مانند Medad Persian، LeoMoon استفاده کنید.

از ۵ تا بهترین برنامه و سرویس های اصلاح غلط املایی فارسی آنلاین و آفلاین استفاده کنید. از همراهی شما تا انتهای نوشتار قیمت بهترین لپ تاپ های گیمینگ امروز 28 بهمن 1400 سپاسگزار هستیم. لپتاپهای گیمینگ برای دسته به خصوصی از کاربران بهترین انتخاب هستند. اگر به تصویر بالا توجه کنید می بینید که این سوال فقط بین کابران ایرانی مطرح نیست بلکه تلفظ درست لپ تاپ سوالی رایج بین کاربران انگلیسی زبان نیز هست. بهترین لپ تاپ با نمایشگر جداشونده: اچ پی با تولید لپ تاپ اسپکتر ایکس ۳۶۰ در اواخر سال ۲۰۱۹ توانست بهترین لپ تاپ با قابلیت جدا کردن نمایشگر را در دسترس کاربران قرار دهد.

لپ تاپ V15 جزء سری های میان رده شرکت لنوو قرار دارد و در حال حاضر یکی از خوش قیمت ترین لپ تاپ های حال حاضر این شرکت محسوب می شود که در سال 2020 رو نمایی گردید. الان تو این دو لپ تاپ یکی پردازنده اینتل و دیگری AMD است. به طبع لپ تاپها با پردازندههای گرافیکی مجتمع چندان به کار ما نمیآیند و بایست دنبال لپ تاپهایی با پردازنده گرافیکی مستقل و قدرتمند باشیم. افرادی که مدت زمان زیادی را پشت لپتاپ میگذرانند و لپتاپ را برای انجام کارهای سنگین نیاز دارند مسلما باید از لپتاپهایی با سخت افزار قدرتمند بهره بگیرند و این خود عاملی برای قیمت بالاتر این محصول میباشد.

از دلایل دیگر هنگ سخت افزاری بد سکتور گرفتن هارد است که میتوان با استفاده از نرم افزار HDD Regenerator این مشکل را برطرف کرد. یک لپ تاپ رده بالا و گرانقیمت، هرگز عملکردی مشابه با کامپیوترهای رومیزی با همان قیمت نخواهد داشت. چه خریدار پیسی باشید و چه یک لپتاپ قابل حمل، بررسی دارا بودن یک SSD پر سرعت و ترجیحا از نوع سریعتر M.2 در انتخابهای مدنظر خود را هرگز فراموش نکنید. به عنوان مثال نرم افزار Battery Optimizer به شما می گوید که خاموش کردن بلوتوث و شبکه بی سیم تا چه مدت در میزان شارژدهی بیشتر باتری تاثیرگذار است و همچنین برنامه هایی که کاربرد خاصی ندارد و در پشت پرده در سیستم عامل فعال است تا چه میزان پردازشگر مرکزی را به فعالیت واداشته و موجب مصرف انرژی بیشتر می شود.

چنانچه حرارت لپتاپ پس از تمیزکردن منافذ تهویه و فنها همچنان بالا بود، روشهایی مثل استفاده از پایههای خنککننده و قراردادن لپتاپ روی سطح صاف و سخت را نیز امتحان کنید.توصیه میکنیم علاوهبر تمیزکردن منافذ تهویهی لپتاپ، صفحهکلید و نمایشگر را نیز تمیز کنید تا گرد و غبار و ذرات غذا از میان کلیدهای صفحهکلید پاک شوند و تصویر را با کیفیت خوب و بدون لکه ببینید! لپ تاپ های گیمینگ به لطف وجود سخت افزار قدرتمند، از جمله گرافیک، نمایشگر جذاب، طراحی لوکس و هیجان انگیز و همچنین کیفیت صدای عالی، نوعی تجربه کاربری عالی Gaming را به صورت یک دستگاه همراه در اختیار علاقه مندان قرار میدهند.

اختلاف فاحش کیفیت در تولید لپ تاپ های گیمینگ با سایر مدل ها باعث شده است که افراد در انتخاب آن ها تحقیق کنند و با توجه به ویژگی های خاص آن ها اقدام به خرید کنند. با اطلاع از قیمت بهترین لپ تاپ های گیمینگ امروز 28 بهمن 1400 میتوانید با توجه به هزینههای زیاد لپتاپ، هنگام خرید آن دقت نموده و مناسبترین را تهیه نمایید. برای خرید مناسبترین لپتاپ گیمینگ در این شرایط اقتصادی، در نوشتار جدید فیگار با عنوان قیمت بهترین لپ تاپ های گیمینگ امروز 28 بهمن 1400 همراه ما باشید. حتی ممکن است گاهی با فشردن دکمه های تاچ پد صدای غیر معمولی به گوش شما برسد که نشان می دهد این دکمه ها طراحی خوبی ندارند.

گاهی پس از آپدیت ویندوز ۱۰، با مشکل بوت نشدن لپتاپ مواجه میشوید. علاوه بر این می توانید پروژه های سنگین کاری را هم به راحتی با این دستگاه انجام دهید. قوی در لپ تاپ ها همچنین می تواند برای افرادی که قصد استفاده از برنامه های سنگین را دارند نیز مناسب باشد. علاوه بر این شما می توانید از برنامه Keyboard Layout Manager استفاده کنید و کیبورد خود را در ویندوز اصلاح کنید. کیبورد حرفه ای، در بازی هایی به خصوص در سیک شوتر، نقش تعیین کننده ای دارد. لپ تاپ استوک گیمینگ در میان علاقه مندان به بازی و گیمرهای حرفه ای، با تنوع و مشخصات گوناگونی برای خرید وجود دارد.

خرید یک لپ تاپ استوک مخصوص بازی ، نیازمند تحقیق و بررسی درست است تا با صرف بودجه ای که در برخی موارد بسیار هم هزینه بر است، انتخابی صحیح باشد. را با Shift نگه دارید تا حرف پ برای شما تایپ شود. اگر به کیبورد دیگری احتیاج دارید می توانید آن را در پست معرفی بهترین کیبورد های فارسی و فارسی نویس های گوشی و کامپیوتر پیدا کنید. شما می توانید با هزینه بسیار پایینی این دستمال الکلی را از داروخانه تهیه کنید و برای مواقع اضطراری در دسترس نگاه دارید.

در ادامه این بخش 3 روش ساده برای اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر و لپ تاپ را به شما آموزش می دهیم. مودم های سیم کارت خور جدید از اینترنت 4G یا LTE پشتیبانی میکنن و پهنای باند اونها به شبکه ی 3G محدود نمیشه. این قلم ها در مدل های مختلف دارای ویژگی های منحصر به فرد خود می باشد که شما می توانید متناسب با بودجه ی خود برای خرید انها اقدام نمایید یکی از محبوب ترین لپ تاپ قلم دار در حال حاضر لپ تاپ Microsoft Surface Book 2 می باشد. البته هر کدام از فروشندهها ممکن است یکی از چهار شکل لب تاپ، لپ تاب، لب تاب یا لپ تاپ را به کار برده باشند.

بازی بینهایت Mojang یکی از بازیهایی است که همواره برای لپ تاپهای رده پایین توصیه میشود. و این از مهم ترین عوامل داغ شدن لپ تاپهای قدیمی است. مهم ترین فرق لپ تاپ های گیمینگ با معمولی سرعت بالای لپ تاپ های گیمینگ نسبت به مدل معمولی آن می باشد. نگهداری فیزیکی درست از اصول مهم برای حفظ لپتاپ در شرایط مناسب است. پس در نتیجه درست است که تعدادی از مارک لپ تاپ ها طرفداران بیشتری از سایرین دارند ولی ما پیشنهاد میکنیم زیاد در قید و بند مارک لپ تاپ نباشید و سعی کنید به جزئیات و مشخصات سخت افزاری مثل مقدار ظرفیت، نوع سی پی یو، حافظه کارت گرافیک و مواردی از این قبیل بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید