وصل کردن لپ تاپ به ویدئو پروژکتور و تلویزیون

اولین منوی توسعه یافته چیپست و دمای محیط را روی مادربرد و داخل شاسی نشان می دهد در حالی که منوی دوم تمام هسته های پردازنده را نشان می دهد. معمولا اطلاع رسانی خاصی از طرف نمایندگی در این موارد نمیشود و تشخیص اینکه کدام محصول وارداتی است و کدام یک در داخل کشور مونتاژ شده هم برای کاربران دشوار است. ویندوز میتواند بهروزرسانیها را در پسزمینهی سیستمعامل دریافت کند؛ اما پس از دریافت آنها را نصب نمیکند وتنها بهصورت دورهای به کاربران اطلاع میدهد که این بهروزرسانیها باید نصب شوند.

دستگاههای دارای سیستمهای عامل ویندوز، macOS و لینوکس مجهز به سختافزارهای یکسان با معماریهای یکسان هستند و بهروزرسانیهای مستمر درایورهای آنها امری ضروری است.معمولا آپدیت درایورها بهراحتی انجام میشود و تنها ممکن است گاهی اوقات با مشکلات انگشتشماری مواجه شوید؛ اما معمولا فرایند بهروزرسانی درایورها با استانداردهای یکسانی انجام میشود.درمورد بهروزرسانی درایور کارت گرافیک هم باید بگوییم که چنانچه از کارتهای گرافیک اینتل استفاده میکنید (که برای بازیهای سنگین اصلا مناسب نیستند)، نباید نگران بهروزرسانی درایورهای آنها باشید؛ زیرا در هنگام بهروزرسانی ویندوز این درایورها هم بهصورت خودکار بهروزرسانی میشوند؛ اما در مورد بهروزرسانی دریوارهای سایر کارتهای گرافیک چنین قابلیتی وجود دارد.درضمن نرمافزارهای مدیریت کارتهای گرافیک مثل Nvidia GeForce و AMD Gaming Evolved نیز باید حتما بهروزرسانی شوند.

برای مشاهده و تغییر تنظیمات در کارت گرافیک انویدیا، پس از راستکلیک کردن روی آیکون کارت گرافیک در System Tray و انتخاب گزینهی NVIDIA Control Panel، گزینهی Manage 3D settings را از پنل سمت چپ انتخاب کنید.حافظهی اختصاصی کارت گرافیک لپتاپ، دسترسی کاربران به گزینههای مختلف را محدود میکند؛ بنابراین بهتر است تنظیمات و پیکربندیهایی را انتخاب کنید که عملکرد لپتاپ را تحتتأثیر قرار ندهد؛ به عبارت دیگر افزایش رزولوشن و وضوح باعث اشغالشدن فضای زیادی از رم و کاهش نرخ فریم بازی میشود؛ بنابراین بهتر است حین انجام تنظیمات، به نرخ فریم بازی نسبت به جلوههای بصری صوتی اهمیت بیشتری دهید.در این بخش میتوانید تنظیمات مربوط به سایه و بافت را برای هر بازی بهصورت جداگانه نیز انجام دهید؛ بنابراین میتوانید بازیهای قدیمیتر را با تنظیمات گرافیکی بالاتر اجرا کنید.

با لپ تاپ های بازی پرقدرت امروز سرانجام این امکان بوجود آمده که بازی های رایانه ای جدی خود را حتی وقتی در جاده در حال سفر هستید انجام دهید بدون اینکه کامپیوتر دسک تاپ خود را بردارید و به اطراف نظارت کنید. وقتی دما از حد ایده آل فراتر رفت دستورالعمل های ابتدای این مقاله را دنبال کنید تا دماهای اضافی را کاهش دهید. اما همیشه وقتی بازی های بسیار سنگین را روی لپ تاپ مخصوص بازی اجرا می کنیم باعث افزایش گرما و به اصطلاح عامیانه داغ شدن آن می شود که یکی از دلایل اصلی برای خرابی دستگاه و کاهش کارایی آن همین امر است که در فروشگاه آنلاین ژینال به مواردی که می تواند باعث جلوگیری از این مشکل شود اشاره خواهیم کرد پس با همراه باشید تا به عملکرد بهتر لپ تاپ شما کمک کنیم.

در زیر چند مرحله ساده آورده شده که به شما کمک می کند از آسیب دیدن لپ تاپ در اثر گرما جلوگیری کنید. صفحه نمایش به همراه کیبورد و تاچ پد 3 قطعه اصلی هستند که تمام تعامل شما با لپ تاپ به وسیله یکی از آنهاست. حتی اگر لپ تاپ برای بازی های سنگین طراحی شده باشد این واقعیت هنوز وجود دارد که یک وسیله ظریف بوده و به مراقبت نیاز دارد. در این بازی شما نقش یک راننده تازه کار را دارید که باید با ماشین های ارزان مسابقه دهید و در مسابقات پیروز شوید تا پول و مقام به دست آورید و به مراحل بالاتر بروید.

بهرهگیری از پردازندهی چهار هستهای قدرتمند Core i7 7700HQ کبیلیک اینتل در کنار 16 گیگبایت رم DDR4، فضای ذخیرهسازی هیبریدی شامل 512 گیگابایت SSD و دو ترابایت هارددیسک و یک پردازندهی گرافیکی پرقدرت GeForce GTX 1060M DDR5 انویدیا تا سالها شما را از خرید هر سیستم دیگری بینیاز میکند. پس براحتی میتونید توسط این لپ تاپ ها امور روزانه و حتی کارهای گرافیکی رو انجام بدین. کاربران ویندوز 10 میتوانند از چند ویژگی مختلف برای کاهش مصرف برق لپتاپشان استفاده کنند؛ اما مصرف برق لپتاپها در هنگام بازی به میزان زیادی افزایش مییابد و بههمین دلیل باید لپتاپ را روی حالت High performance قرار دهید تا از ایجاد مشکلات آزاردهنده در هنگام انجام بازیهای سنگین جلوگیری شود.

با انجام این کار می توان دریچه های فن ها و جریان هوای غیرفعال را مسدود کرد که می تواند منجر به گرم شدن بیش از حد شود. 4. اگر در هنگام بازی متوجه گرمای بیش از حد و به ویژه اگر فقط در بعضی از بازی ها متوجه آن شدید تنظیمات گرافیک را کم کنید. در این لپ تاپ از سیستم خنک کنندگی با دو فن مجزا یا به اصطلاح Dual fan استفاده شده است که از داغ شدن بیش از حد سیستم شما جلوگیری میکند. بدون تردید، قطع اتصال اینترنت لپتاپ مورداستفاده برای بازی تقریبا امکانپذیر نیست؛ بنابراین نصب بهروزرسانیهای جدید درست پس از دریافت آنها، بهترین روش برای جلوگیری از تحتتأثیر قرارگرفتن عملکرد لپتاپ است.برخی از فروشگاهای دیجیتال مانند استیم (Steam) نیز میتوانند بهروزرسانیهای مربوط به خود را در پسزمینه دریافت کنند.

این کار برای جلوگیری از ریختن مایعات بر روی لپ تاپ است چرا که اگر مایعی روی آن ریخته شود دستگاه از کار خواهد افتاد و دردسرهای زیادی را روی دست شما خواهد گذاشت و تعمیر کردن آن کار بسیار دشواری خواهد بود. پس هنگامی که می خواهید با لپ تاپ خود مشغول بازی شوید توجه داشته باشید که لپ تاپ خود را در چه جایی قرار می دهید چرا که اگر به این موضوع توجه نداشته باشید باعث ایجاد مشکل برای لپ تاپ خود خواهید شد. مراحل نصبی برای آن لازم نیست فقط فایل zip را باز کنید و دو برنامه را مشاهده خواهید کرد.

به عنوان مثال اگر در هنگام چرخش آن را جا به جا نمایید سطح دیسک سخت می تواند برای همیشه آسیب ببیند. چنانچه حرارت لپتاپ پس از تمیزکردن منافذ تهویه و فنها همچنان بالا بود، روشهایی مثل استفاده از پایههای خنککننده و قراردادن لپتاپ روی سطح صاف و سخت را نیز امتحان کنید.توصیه میکنیم علاوهبر تمیزکردن منافذ تهویهی لپتاپ، صفحهکلید و نمایشگر را نیز تمیز کنید تا گرد و غبار و ذرات غذا از میان کلیدهای صفحهکلید پاک شوند و تصویر را با کیفیت خوب و بدون لکه ببینید! بدون تردید بازیهای آنلاین لذت بسیار بیشتری نسبت به بازیهای آفلاین دارند؛ اما وجود لگ و تأخیر بهدلیل سرعت کم اینترنت میتواند آزاردهندهترین مشکل برای گیمرهای حرفهای باشد.بیشتر مواقع، مشکل مربوط به سرعت شبکه است؛ اما گاهی اوقات ارتباط نامناسب بین مودم و لپتاپ نیز میتواند مشکلاتی را ایجاد کند.

با دستکاری تنظیمات مربوط به بافت میتوانید نحوهی نمایش جزئیات مرتبطبا سایه و بافتها را مشخص کنید. هر لپ تاپ اجزای مختلفی خواهد داشت و مواردی که به دنبال آنها می گردید در دو منوی اول قابل ارتقا هستند (با رنگ قرمز مشخص شده اند). با این کار نه تنها در هر سطحی که باشد باعث افزایش جریان هوای طبیعی می شود بلکه جریان مستقیم اضافی هوا به منافذ زیر لپ تاپ نیز فراهم می کند. واحد RPM به معنای دور در دقیقه است، به عنوان مثال در سیستم ما، هر دو خنک کننده مادربورد و پردازنده، حدودا 1610 دور دقیقه چرخش دارند.

هنگام انتخاب پد خنک کننده قسمت پایین لپ تاپ خود را از نظر وجود دریچه بررسی کنید و یک پد را انتخاب کنید که منافذ آن به سمت این دریچه ها قرار گرفته باشد یا یکی را انتخاب کنید که جریان هوا به صورت دستی قابل تنظیم باشد. مثلا می خواهید HDMI را به VGA تبدیل کنید، یعنی خروجی HDMI دستگاه پخش کننده تصویر به ورودی این مبدل متصل شود و خروجی VGA مبدل به ورودی دستگاه نمایش دهنده ی تصویر متصل شود. این تکنیک ها می توانند در استفاده از عمر لپ تاپ کمک کننده باشند.

دیدگاهتان را بنویسید