۴۰ بازی کامپیوتر درجه یک که نباید از دست بدهید – زومجی

2- Storage Unit: از واحد ذخیره سازی برای ذخیره داده ها و دستورالعمل ها قبل و بعد از پردازش استفاده می شود. نرم افزارها ، دستورالعمل هایی هستند که باعث کارکردن سخت افزارها می شوند . ابر کامپیوتر به قدرتمند ترین ، سریعترین و گران ترین کامپیوتر ها گفته می شود که تعداد بسیار کمی از این نوع کامپیوتر ها در جهان موجود است . امروزه وقتی صحبت از کامپیوتر به میان میآوریم، معمولا منظورمان دستگاههای چندکارهای است که نخستین نمونه آنها در میانه قرن بیستم میلادی پدیدار شدند. این تعداد نرمافزار که در عرض یک سال منتشر شده بود، حدود چهار برابر بیشتر از برنامههای مکینتاش اپل در همان بازهی زمانی بود.چه کسی کامپیوتر را اختراع کرد؟

در حالتی که کامپیوتر به اینترنت متصل نیست عملکرد McAfee برابر با مقدار ۹۲٫۶٪ گزارش شده است. پهنای باند دیتا در RDRAM برابر با ۸ یا ۹ بیت است. مانیتور MK400 شرکت ال جی (LG) یک مانیتور 19.5 اینچی با نور پسزمینه LED است که از پنل TN بهره میبرد. در اصل شرکت های مختلف و مشابهی وجود دارند که در این صنعت با مایکروسافت در رقابت هستند و خودشان «سیستم عامل» تولید می کنند. بعد از دو سال از معرفی K7 ، شرکت AMD مقدار 15٪ از بازار پردازندههای نوت بوک و 15.1 درصد از بازار دسکتاپ را در اختیار داشت.

2. خارجی – که حافظه ثانویه هم نامیده میشود و به دستگاههای ذخیره سازی که دیتا را به صورت دائم ذخیره میکنند گقته میشود. حافظه ، قسمتی از کامپیوتر است که اطلاعات به صورت موقت یا دائم در آن نگه داری می شود و به دو نوع اولیه و جانبی تقسیم می شود . نوع سوم که در کامپیوترهای Laptop به کار می رود شامل یک کارت است که در شیار PCMCIA قرار می گیرد و این کارت در واقع دربرگیرنده کل برد الکترونیکی مودم است. مشخصه این نوع درایو قلابی وجود ۳ شیار موازی در بالای درایو و وجود ۶ پیچ در زیر درایو است .

این کامپیوتر ها در مراکز دولتی و تجاری و دانشگاههایی مورد استفاده است که تنوع کار و حجم اطلاعات کمتری را دارا می باشند . نسخههای امروزی رام امکان نوشتن محدود را دارند و میتوانید فریمور (مثل بایوس) را با استفاده از نرم افزار نصب، آپدیت میکند. بله ناپایدار است از این جهت که به صورت موقت دیتا را ذخیره میکند و اطلاعات حافظه ram با خاموش شدن کامپیوتر یا قطع برق آن پاک میشود. چگالی سلول حافظه (میزان سلول حافظه در ابعاد یکسان) در DRAM بیشتر از SRAM است در نتیجه DRAM در سیستمهای کامپیوتری که ظرفیت بالا و قیمت کمتر مطرح است کاربرد بیشتری دارند.

این کامپیوتر ها حافظه بیش تری داشتند، جای کم تری اشغال می کردند، سریع تر بودند و قیمت آن ها نیز کم تر بود. مانیتورهای office ال جی مشابه به محصول مانیتور- تلویزیون نیز بوده و در کنار تمامی کاربردهای یک مانیتور کاربردهای خانگی نیز داشته و به جای تلویزیون نیز میتوان از آنها استفاده کرد. اما قبل از خاموش کردن کامپیوتر باید دیتای موجود روی رم را روی رسانههای ذخیره سازی ذخیره کرد.

بدون افزایش در فرکانس کلاک، هم در لبه بالارونده و هم در لبه پایین روندهی سیگنال کلاک، اجازه انتقال دیتا را میدهد. ۴- DDR SDRAM یا Double Data Rate SDRAM: نوعی حافظه همزمان است که با استفاده از روش double pumping و با همان فرکانس کلاک، پهنای باند دوبرابری نسبت به SDR SDRAM فراهم میکند. به ترتیب نسلهایشان. سرعت در ddr4 به صورت ۲۱۳۳/۲۴۰۰/۲۶۶۶/۳۲۰۰ MT/s است. رایجترین نوع رم که امروزه در بازار به فروش میرسد DDR4 است. پس از اختراع DDR1 SDRAM در سال ۲۰۰۲، مدلهای DDR2 در سال ۲۰۰۴ و DDR3 در سال ۲۰۰۷ و DDR4 در سال ۲۰۱۴ اختراع شدند.

اطلاعاتی که در RAM ذخیره شده اند بعد از خاموش شدن کامپیوتر حذف می شوند .RAM ، حافظه ای است که هنگام روشن شدن کامپیوتر ، روی صفحه نمایش ، ظاهر می شود. یکی دیگر از مزایای خرید مانیتور استوک مربوط به مدلهای لمسی این محصولات است. ال جی محصولات متنوعی را تا به حال تولید کرده و توانسته بازار فروش خوبی را نیز در تمامی کالاهای خود به دست بیاورد.

با مطالعه کتابچه مادربورد قبل از شروع به اسمبل کردن PC، می توان مقدار زیادی در وقت خود صرفه جویی کرد و دردسر خود را کم کرد، حتی این مطالعه قبل از خریدن حافظه و cpu نیز می تواند بسیار مفید باشد. پردازنده مهم ترین قسمت کیس می باشد که که در دو نوع برای کار های معمولی و کارهای تخصصی وجود دارد و با توجه به قدرت بیشتر هزنیه بیشتری را نیز دارد. هزینه، گاهی اوقات یکی از عوامل محدود کننده ای است که افراد کارهای خود را به تعویق میاندازند. استفاده بسیاری از ما از کامپیوتر تنها محدود به کارهای رایج و روزمره ای می شود که قدرت پردازشی چندانی نمی خواهد.

کاربرد رم در کامپیوتر چیست؟ بسیار مفید می باشد و برخی از موسسات و مراکز معتبر اقدام به برگزاری این دوره های پر کاربرد می کنند . ۳- RDRAM یا Rambus DRAM: در سال ۱۹۹۸ اختراع شد و نام شرکت سازنده خود را یدک میکشد و در حدود سال ۲۰۰۰ رایج بود و بیشتر در کارت گرافیک و دستگاههای ویدئو گیم کاربرد داشت. رمهایی که در فضاهای ویدئو گیم استفاده میشوند و برای این منظور بهینه شدهاند را VRAM یا video RAM مینامند.

رمهایی که امروزه میشناسیم Solid State Memory هستند و اولین بار در سال ۱۹۶۸ توسط رابرت دنارد اختراع شد. برای مثال، یک حافظه رم ۳۲ بیتی با باس ۱۰۰ مگاهرتز، میتواند در هر ثانیه ۴Byte ( حاصل تقسیم ۳۲ بیت بر ۸ برای تبدیل به بایت) اطلاعات را ۱۰۰ میلیون بار (حاصل تبدیل ۱۰۰مگاهرتز به هرتز) به پردازنده ارسال کرده و یا از پردازنده دریافت کند. پردازنده اطلاعات را به وسیله کش به رم دریافت و ارسال میکند. برخی از مهمترین روشهای نگهداری از مانیتور را در ادامه بررسی میکنیم.

قبل از آنکه به ادامه کار بپردازیم ما باید مطمئن شویم که مادربورد و پردازنده به درستی کار میکنند. شده و نتایج هر تست به تفکیک منتشر میگردد اما شرکتهای تولیدکننده این نرمافزار اغلب زرنگی میکنند و در تبلیغ محصولاتشان تنها نتایج تستهایی را در سایت یا تبلیغاتشان اعلام میکنند که نرمافزار آنها در آن نمره بالایی را آورده است ! سری نسبتا قدیمی Deus Ex هم از آن دست بازیهای ارزشمندی است که اگر به هر دلیلی تا به امروز بهسراغ آن نرفتهاید، مطمئن باشید که بازیهای واقعا خوبی را از دست دادهاید.

دیدگاهتان را بنویسید